Džeko primio nagradu za najboljeg igrača Cityja

Naš nogometni reprezentativac Edin Džeko primio je nagradu za najboljeg igrača svog kluba Manchester Cityja u augustu.

Nagradu je dobio od sponzora Cityja, kompanije Etihad. Džeko je u tri utakmice Premiershipa postigao šest golova, a samo je Tottenhamu utrpao četiri, u 3. kolu.

Njegova odlična forma bila je od velike važnosti našoj reprezentaciji u dvomeču protiv Bjelorusije, bez obzira na to što se Džeko nije upisao u strijelce.

Prilikom preuzimanja nagrade Džeko je istakao da je četiri gola dosad samo postigao niželigašu u njemačkom kupu, u vrijeme dok je nastupao za Wolfsburg, te da je protiv Tottenhama postavio lični rekord u ligaškim takmičenjima. Poželimo mu još puno velikih predstava, kako u klubu tako i u reprezentaciji BiH.
Džeko primio nagradu za igrača mjeseca

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, napadač Manchester Citya, primio je priznanje za igrača mjeseca avgusta u Premier ligi.

Džeko je u avgustu u dresu Citya odigrao tri utakmice, a u njima je postigao nevjerovatnih šest golova, od toga čak četiri na White Hart Laneu na gostovanju kod Tottenhama.

Međutim, Džeko se nije našao u sastavu Citya u prošlom kolu Premiershipa, a njegovo mjesto u ekipi zauzeo je Carlos Tevez.
Edin Džeko igrač mjeseca u Premiershipu

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko proglašen je igračem mjeseca augusta u Premiershipu. Napadač Manchester Cityja u tri utakmice postigao je šest golova, što je bilo sasvim dovoljno da ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svijetu glasaju za njega u anketi objavljenoj na oficijelnoj stranici engleske Premier lige.

Edin Džeko sjajno je krenuo u novu sezonu. Kao što je i rekao, samo mu je bilo potrebno da se navikne na engleski nogomet. Nakon 3. kola i fenomenalne predstave protiv Tottenhama, kada je postigao četiri pogotka, Džeko je postao najveća zvijezda Premiershipa.

Bosanskohercegovački nogometaš izvanrednim nogometnim predstavama doveo je svoj klub u vrh tabele, a navijači su mu se zahvalili i tako što su ga izglasali najboljim igračem ovog mjeseca.
Prestigao Rooneyja

Edin Džeko trenutno je, nakon kompletiranog trećeg kola engleskog Premiershipa, vodeći igrač na Otoku po dosad ostvarenom učinku. Preciznije, najbolji je igrač engleskog prvenstva.

Džeku su četiri gola na White Hart Laneu protiv Tottenhama i još jedna sjajna partija smjestili na lidersku poziciju najboljih igrača u Premiershipu. Džeko je na listi od 100 igrača, koja se ažurira na zvaničnoj stranici Premiershipa, prestigao Waynea Rooneyja.

Naš reprezentativac ima 143 "index scorea", četiri više od napadača Manchester Uniteda, koji je protiv Arsenala postigao hat-trick. I na listi najboljih strijelaca Džeko vodi ispred Rooneya (6:5). Ashley Young ima 108 poena, na četvrtom mjestu je David Silva sa 84, a na petom, s bodom manje, nalazi se Anderson iz Uniteda.

Podsjetimo još jednom da igrači do poena dolaze tako što postižu golove, asistiraju, pružaju dobre partije, doprinose uspjesima svojih momčadi i na bilo koji drugi način. Naravno, neće biti nagrađeni za autogol, žuti ili crveni karton, pogrešno dodavanje...

DŽEKO "UBIO" SPURSE SA ČETIRI GOLA!

U prvom derbiju nedjeljnog programa 3. kola engleskog Premiershipa, Manchester City s uvjerljivih 5:1, kao gost, savladao Tottenham. Prva tri pogotka i onaj peti, posljednji, za City djelo su bh. reprezentativca Edina Džeke.

Iako je i Tottenham dobro uzvraćao u par navrata, City je na White Hart Laneu odigrao jedno od svojih boljih poluvremena. Posebnu dimenziju igri Cityja dao je bivši Arsenalov veznjak Samir Nasri, koji je asistirao kod prvog, ali i učestvovao kod drugog gola.

U šestoj minuti Nasri je priredio sjajnu priliku Garetha Barryja, koji ipak nije bio najpreciniji. Šest minuta kasnije Džeko iskosa s desne strane desnom nogom snažno šutira, no otišlo je to daleko od gola Friedela. U 17. minuti sjajan prizemni udarac Davida Silve, Friedel uz dosta poteškoća izbacuje u korner.

Na drugoj strani, u 21. minuti, velika odbrana Joea Harta. Rafael van der Vaart je tukao iz slobodnog udarca, prebacio je živi zid, ali je Hart majstorski odbranio. Pet minuta kasnije sjajna akcija Spursa, Lennon ubacuje, Crouch propušta loptu, ali Bale potpuno sam sa pet ili šest metara prebacuje čitav gol.

Barry je u 32. minuti silovito tukao iz prve, nakon što mu je Džeko propustio loptu. Otišlo je to malo pored lijeve stative američkog golmana. Pogodak za City postiže Džeko u 35. minuti. Aguero je dodao do Nasrija na lijevu stranu, ovaj sjajno centrirao, a Džeko u padu uspio nogom loptu poslati iza leđa veterana na golu domaćih.

Svoj drugi gol bh. reprezentativac postiže pet minuta prije odlaska na odmor. I to sjajno, iz poprilično teške pozicije, glavom. Mogao je Dijamant do hat-tricka u 44. minuti. Krenuo je sam po sredini terena i potom opalio sa 23 metra, ali je Friedel nekako uspio odbiti loptu. Minutu kasnije, Silvin pokušaj iz slične pozicje odlazi malo pored lijeve stative.

Uvodne minute drugog poluvremena pripale su Tottenhamu, koji očajniči želi doći do pogotka. Velika šansa za Džeku u 53. minuti, kada je na centaršut s desne strane glavom umalo savladao Friedela. Pucao je s nekih 14 metara, ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Sjajni Džeko postiže hat-trick, prvi otkako je u Manchesteru, u 54. minuti. Yaya Toure je prizemno ubacio s desne strane, a Džeko sa svega metar zakucao loptu u mrežu očajnih Spursa. Pravi potop Tottenhama u 60. minuti. Sergio Aguero je "slomio" Dawsona na lijevoj strani domaćeg šesnaesterca i na kraju sjajno matirao Friedela.

Dobar pokušaj Argentinca u 64. minuti odlazi preko gola Tottenhama. City je, i pored velikog vodstva, napadao i stvarao prilike. Spursi kao da jedva čekaju da sudija odsvira kraj. Defoev topovski udarac u 68. minuti ispod prečke "vadi" Hart, a onda iz kornera Kaboul glavom pogađa za 1:4.

Džeko je imao priliku i za četvrti gol u 83. minuti. Silva ga je sjajno uposlio s desne strane, no udarac našeg reprezentativca, iz prve desnom nogom, odbranio je Friedel.Definitivno najbolji potez utakmice napravio je Džeko u sudijskoj nadoknadi, kad je majstorskim udarcem loptu plasirao u gornje desne rašlje gola nemoćnog američkog golmana, koji će, baš kao i ostatak Tottenhamove momčadi, sanjati našeg reprezentativca.

Tottenham - Manchester City 1:5 (Kaboul 68, Džeko 34, 41, 55, 90, Aguero 60)

TOTT: Friedel, Assou-Ekotto, Kaboul, Dawson, Čorluka - Bale, Kranjčar /od 46. Huddlestone/, Modrić /od 65. Livermore/, Lennon /od 53. Defoe/, Van der Vaart - Crouch.

CITY: Hart - Clichy, Lescott, Kompany, Zabaleta /od 64. Richards/ - Barry, Toure, Silva, Nasri, Aguero /od 75. Savić/ - Džeko.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>