Cityju samo bod, Džeki 60 minuta

Manchester City je u okviru 28. kola engleske Premier lige na svom Eastlandsu remizirao sa Fulhamom 1:1, a naš Edin Džeko ovaj susret počeo je od prve minute, no izašao je nakon sat vremena igre.
Prekinut je niz Građana od sedam uzastopnih domaćih pobjeda. Da se to desi pobrinuo se Fulham. Džeko je utakmicu počeo od prve minute, ali na terenu je bio skoro pa neprimjetan.

City je dobro počeo. Na asistenciju Carlosa Teveza mrežu londonskog tima pogodio je Mario Balotelli u 26. minuti. Sa prednošću građana od 1:0 otišlo se na odmor.

Samo nakon tri minute igre u drugom dijelu Fulham je uspio izjednačiti. Andy Johnson je uposlio Duffa koji je pogodio za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 1:1.

Zbog loše partije Dijamant je izašao iz igre u 60. minuti, a zamijenio ga je Patrick Vieira. Tako da će Džeko morati još sačekati na prvijenac u Premier ligi.
Edin Džeko igrač utakmice

Nakon sjajno odigrane utakmice, u kojoj je postigao dva gola, reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko proglašen je najboljim akterom susreta.
Manchester City je sa uvjerljivih 3:0 bio bolji od grčke ekipe Arisa na svom Eastlandsu u okviru šesnaestine finala Evropske lige, te je tako izborio plasman dalje u ovom takmičenju gdje će za priotivnika imati Dinamo iz Kijeva.

Edin Džeko je u prvih 12 minuta utakmice, u razmaku od samo pet minuta, postigao dva gola, te sasvim opravdano zaradio epitet najboljeg igrača susreta sa ocjenom od čak 8,5.

Drugo najbolju ocjenu u redovima Manchester Citya dobio je Carlos Tevez (8), dok je David Silva zaslužio 7,5.
Džeko sa dva gola ispratio Aris u Solun

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko odlično je odigrao susret Evropske lige protiv Arisa, postigavši dva gola u pobjedi Manchester Citya rezultatom 3:1.

Manchester City nije dugo čekao i odmah je krenuo ofanzivno ka golu gostiju. Igrala se sedma minuta kada je Edin Džeko kao vjetar prošao po lijevoj strani i iskosa pogodio dalji ugao golmana Arisa i doveo Građane u prednost.
Džeko kao da se najljutio nakon sve češćih kritika u engleskim medijima, pa je odlučio uzeti stvar u svoje ruke, ili bolje rečeno noge.

Samo pet minuta nakon prvog gola, primio je loptu na vrhu šesnaesterca Arisa, te neodbranjivo, lijevom nogom, ponovo matirao grčkog golmana za 2:0.

Minut prije odlaska na odmor, Džeko je imao fantastičnu priliku da postigne i svoj treći gol kada je sam izašao pred golmana gostiju, ali se spetljao, pa je odbrana Arisa otklonila opasnost.

Prvi dio drugog poluvremena protekao je uglavnom u nezanimljivoj igri, bez pravih prilika na obje strane, a onda je Mario Balotelli imao odličnu priliku u 65. minuti, ali je pogodio stativu, a odbijena lopta zamalo je promašila Džeku.

Konačnih 3:0 i ovjeru prolaska Manchester Citya u naredni krug takmičenja u okviru Evropske lige, u 75. minuti postavio je Yaya Tourea.

Ova je utakmica ujedno bila i najbolja u dresu Manchester Citya za reprezentativca Bosne i Hercegovine Edina Džeku, koji je sa dva gola pokazao da ga bogati vlasnici tima sa Eastlandsa nisu bezveze platili 35 miliona eura. Dva večeras postignuta gola jako će dobro doći i na podizanju samopouzdanja.
Džeko ponovo strijelac protiv Notts Countya

Manchester City došao je u ponovoljenoj utakmici 4. kola FA kupa do pobjede nad Notts Countyem, te se tako plasirao u naredni krug takmičenja, gdje ga čeka Aston Villa.

Potpuno neočekivano, trećeligaš Notts County prvih je 20 minuta utakmice FA kupa potpuno dominirao Eastlandsom, kod jedne od najskupljih ekipa na svijetu, Manchester Citya.

Gosti su jasno stavili do znanja skupim zvijezdama Citya kako se u Manchester nisu došli braniti, te su u uvodnom dijelu utakmice stvorili nekoliko izglednih prilika, te su pogodili i stativu gola danas nesigurnog Joea Harta.

Manchester City se oslobodio pritiska tek u drugom dijelu prvog poluvremena. Prvu ozbiljniju priliku za Građane imao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, ali njegov udarac glavom nakon ubačaja bez većih problema hvata golman gostujuće ekipe.

City je poveo u 37. minuti, a strijelac gola za domaće bio je francuski veteran Partick Vieira, koji je tako svojoj ekipi donio prednost, s kojom su i otišli na odmor.

Domaći su uduplali prednost iz gotovo identične situacije kao kod prvog gola. Loptu je ubacio Aleksandar Kolarov, a po drugi put se u strijelce upisao Vieira.

Velikih 3:0 postavio je Carlos Tevez u 84. minuti, na asistenciju Edina Džeke. Četiri minute kasnije, Argentinac je vratio asistenciju Džeki, koji glavom pogađa mrežu Notts Countya, te tako postiže svoj drugi gol u dresu Manchester Citya, zanimljivo, oba je postigao istoj ekipi, Notts Countyu.

Konačnih 5:0 postavio je Micah Richards u 92. minuti utakmice. Posljednju priliku na utakmici imao je Džeko, koji je izašao sam pred golmana, ali mu je ovaj uspio odbraniti šut.
"Postat će važan igrač za našu momčad"

Uoči današnjeg gostovanja kod Arisa u okviru šesnaestine finala Evropske lige menadžer Manchester Cityja, Roberto Mancini, morao je objašnjavati otočkim novinarima zbog čega je Edina Džeku ostavio na klupi u duelu sa Unitedom.
Podsjetimo, United je rezultatom 2:1 savladao City, a Mancini je Džeku uveo u igru u 60. minuti. Samo nekoliko minuta kasnije Dijamant je sudjelovao u akciji za pogodak Silve, a otočki mediji čudili su se što Mancini nije Džeku gurnuo u vatru od prve minute.

"Mislim da sam na teren izveo našu najjaču momčad u tom trenutku. Edin nam se priključio prije mjesec dana i za njega je najbolje da trenira i radi, a ja sam siguran da će postati važan igrač za našu momčad", prenosi Mancinijevu izjavu portal Tribalfootball.com.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>