Silva "ukrao" gol Džeki, slavlje Uniteda

Mančesterski derbi, odigran na Old Traffordu u okviru prve utakmice 27. kola engleskog Premiershipa, pripao je domaćoj momčadi koja je s 2:1 bila bolja od Cityja.

Vodeći United na Old Traffordu je ugostio ljutog gradskog rivala i ove sezone jednog od glavnih konkurenata za naslov. Crveni vragovi u utakmicu su ušli oslabljeni neigranjem Rija Ferdinanda, ali i pod pritiskom zbog poraza u 26. kolu kod Wolverhamptona (2:1).

City je, pak, želio nastaviti tamo gdje je stao prošlog vikenda, kada su hat-trickom Carlosa Teveza savladali West Bromwich Albion. Menadžer popularnih Građana odlučio se od prve minute isturiti upravo Teveza, kojem je pet igrača, predvođenih Davidom Silvom, u veznom redu davalo podršku.

Naš reprezentativac Edin Džeko, baš kao i u utakmici sa WBA, susret je počeo sa klupe za rezervne igrače. No, Mancini nije pogriješio kada ga je, pola sata prije kraja, uveo u igru.

Dobru priliku City je propustio već u četvrtoj minuti, kada je Silva odigrao dupli pas sa Tevezom, potom izašao sam pred Van der Saara iskosa s desne strane, ali onda loptu plasirao malo pored desne stative iskusnog holandskog golmana.

U 16. minuti Silva je uposlio Yaya Tourea, čiji udarac blokira Nemanja Vidić u posljednji čas. Na drugoj strani agilni Nani prijetio je iz svih pozicija, ali i vrebao uvijek opasni Wayne Rooney.

Rooney je proigrao Giggsa, ovaj sjajnim pasom "izbacio" Cityjevu odbranu, Nani pobjegao Zabaleti i na kraju matirao Harta za veliko slavlje na tribinama "teatra snova". Odmah na početku drugog dijela Mancini umjesto Kolarova u igru šalje Wrighta-Phillipsa.

U 60. minuti Džeko ulazi u igru umjesto Jamesa Milnera. Samo pet minuta kasnije mreža Uniteda se zatresla. Upravo je Džeko nakon ubačaja Wrighta-Phillipsa s desne strane šutirao, lopta pogodila u leđa Davida Silve i prevarila Van der Saara. Gol je na kraju prepisan Špancu, a našem reprezentativcu asistencija.

Deset minuta prije kraja United je došao do pogotka vrijednog velika tri boda.
Promjena na semaforu do kraja utakmice nije bilo.

City će se, ipak, morati na kraju zadovoljiti plasmanom u Ligu prvaka. No, pored onakvog Chelseaja, Liverpoola, Tottenhama u posljednje vrijeme, doista će to biti jako teško.
Džeko najbolji Cityjev igrač u januaru

Prema glasovima navijača Manchester Cityja putem službene internet stranice, Edin Džeko izabran je za najboljeg igrača engleskog kluba u januaru mjesecu.
Džeki nije trebalo puno vremena da se prilagodi na Eastlandsu, te je u svega nekoliko odigranih utakmica postao jedan od omiljenijih igrača kod navijača.

Našeg reprezentativca posjetitelji Cityjeve stranice izabrali su ispred Argentinca Carlosa Teveza i Belgijanca Vincenta Kompanyja.

Najbolje je prošao Sam Williams, jedan od učesnika u anketiranju. On će, naime, iamti priliku da se susretne sa našim napadačem u Carringtonu, gdje će osobno uručiti Džeki nagradu pred kamerama City TV.

Podsjetimo da je Edin postigao "zlatni" gol za Građane u FA kup utakmici protiv Notts Countyja, te tako donio priliku Cityju da u ponovljenom susretu izbori plasman u osminu finala tog natjecanja.
Mahmutović strijelac u trijumfu Teplica

U prijateljskom susretu Teplice su rezultatom 3:1 savladale Bohemians, a jedan pogodak za izabranike Jirzija Plišeka postigao je i naš internacionalac Aidin Mahmutović.

Teplice su povele već u 11. minuti, vodeći pogodak postigao je Verbir sa 11 metara. Sedam minuta prije odmora Jendriček je uduplao vodstvo Teplica, da bi devet minuta prije kraja Sedlaček pogododio za 2:1.

Pogodak za konačnih 3:1 postigao je Mahmutović u 86. minuti susreta.

Bh. internacionalci, Mahmutović i Čajić, na terenu su bili u drugom poluvremenu, dok Ljevaković nije nastupao zbog povrede.
Čajić: Gol mi je podigao samopouzdanje

Jučer su Teplice remizirale sa Liberecom 2:2 u okviru Tipsport Cupa, a svoj prvijenac postigao je Aldin Čajić. Mladi veznjak ističe kako mu je ovaj gol podigao samopouzdanje.
Teplice je u Vodstvo doveo još jedan bh. internacionalac, Alen Melunović u 13. minuti, ali je Liberec preokrenuo rezultat do kraja poluremena golovima Krivneka i Nezmara u 33., odnosno 45. minuti.

Jiri Plišek je u drugom poluvremenu uveo Čajića kojem je bilo dovoljno da na terenu provede samo četiri minute i postigne svoj prvi gol u dresu Teplica. Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ostalo je 2:2.

"Bio je to lijep osjećaj, iako je riječ o prijateljskoj utakmici. Ovaj gol mi je podigao samopouzdanje. Svakako očekujem gol i u zvaničnoj utakmici ukoliko budem dobivao prostora za igru" rekao je Čajić za SportSport.ba, dodavši:

"Što se tiče priprema zadovoljan sam, bilo je naporno, ali sve se odvijalo po planu i mogu reći da sam već spreman za početak sezone, iako do početka ima još mjesec dana".

"Trenutno smo šestoplasirani i mislim da imamo dobre šanse za plasman u Evropu. To nam je svakako i cilj, pa vidjet ćemo kako će se stvari odvijati", dodao je za kraj razgovora 18-godišnji veznjak.

Po završetku polusezone u Češkoj, Čajić se zaputio u grad automobila gdje je proveo sedam dana na probi u Wolfsburgu. Vrlo je moguće da poslije Zvjezdana Misimovića i Edina Džeke u dresu Vukova opet gledamo jednog našeg igrača.
Peti poraz Citya: Džeko bez upotrebljivih lopti i kreativca među saigračima

Edin Džeko ni u drugom nastupu za Mančester siti nije postigao pogodak, a njegova ekipa poražena je od Aston Vile. Pobjedu domaćoj ekipi donio je Daren Bent (Darren), koji je prije nekoliko dana za 18 miliona funti stigao iz Sanderlenda.

Iako je Mančester siti tokom cijele utakmice napadao, Aston Vila je sačuvala svoju mrežu. Džeko je u 50. minuti šutirao glavom nakon kornera koji je izveo Aleksandar Kolarov, ali je lopta otišla preko gola. U dobroj prilici naš igrač bio je i u 84. minuti, kada je ponovo bio neprecizan.

<< Prethodna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Sljedeća >>